Vědecká konference: 40hodinová jarní party…

Letos s klasickými trháky i zajímavými novinkami!

Do startu Vědecké konference 2015 zbývají již jen dva týdny. Co nového pro vás letos organizátoři připravili? Začněme vědeckým programem. Přihlásilo se rekordní množství zájemců o prezentaci – více než 100! Proč nenechat studenty samotné rozhodnout o tom, které příspěvky považují za nejzajímavější? Paralelní studentský vědecký výbor vedený studentem 4. ročníku Matúšem Sisákem vybral celkem 5 prezentací, ze kterých je sestavena „Studentská sekce“. Další sekce pak sestavil klasický vědecký výbor vedený Janem Zunou a uslyšíme v nich 18 přednášek studentů, 5 vyzvaných řečníků a dvě přednášky hlavních řečníků.

Hlavní řečníci konference letos představí dva zajímavé klinické obory: Vojtěch Melenovský z kardiologie v IKEM bude mluvit o srdečním selhání a Robert Lischke z motolské chirurgické kliniky 1. LF o transplantacích plic.

Přednášky budou připraveny tak, aby si je mohli užít i studenti nižších ročníků, kteří se zatím s medicínou setkávají jen sporadicky. A v posluchárně na vás navíc budou čekat zajímavé osobnosti: kdo by odolal možnosti poslechnout si přednášky ve společnosti známých tváří fakulty, nebo třeba Dr. House, Dr. No či sira Alexandra Fleminga, Karla IV. nebo Isaaca Newtona?

Posterové sekce zahrnující rekordních 87 posterů budou delší, aby všichni návštěvníci měli dostatek času si postery prohlédnout (a vybraní hodnotitelé z řad pedagogů vybrat ty nejlepší k ocenění…).

K dalším novinkám je možné započítat čtvrteční ranní workshop o doktorském (postgraduálním) studiu. Uvažujete o studiu, rozhodujete se, hledáte školitele, nebo si jen chcete udělat přesnější představu? Přijďte si neformálně popovídat se zkušenými školiteli různých oborů medicíny.

Hodnocení výkonnosti a excelence v české vědě, zohlednění tohoto hodnocení ve financování, odkud může přitéct do vědy více peněz – a další otázky.  Poslechněte si názory členů Rady vlády pro vědu, výzkum a inovace prorektora UK Jana Konvalinky a ekonoma Štěpána Jurajdy z CERGE, a kardiologa Josefa Veselky, člena Správní rady Nadačního fondu Neuron ve čtvrtek v polední panelové diskusi.

Středeční polední prostor je vyhrazen motolské variantě literárního kabaretu EKG dvojice Jaroslav Rudiš – Igor Malijevský. Letos si pozvali mnohostrannou umělkyni Ester Kočičkovou a její chráněnku Adélku Králíkovou.

Pozorní posluchači si mohou tradičně zasoutěžit v kvizu o iPad, ti méně pozorní alespoň hlasovat v soutěži o nejlepší prezentaci (tzv. Miss sympatie), občerstvit se, nakoupit výhodně zajímavé učebnice, poklábosit s kamarády a nasbírat žetony na čtvrteční večerní party v klubu Voják. A samozřejmě ti sportovně založení se již hlásí do Motolské míle!

Připojte se letos k vědecko-literárně-sportovně-společenské akci, která začne ve středu 22. 4. v 10 hodin dopoledne a bude pokračovat do čtvrteční půlnoci (a déle). Přijďte na letošní Vědeckou konferenci 2. LF!

-jt-

Vytvořeno: 9. 4. 2015 / Upraveno: 4. 2. 2019 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková